Kent Konseyi´nden Seymen´e Okul Kütüphanesi

Kent Konseyi´nden Seymen´e Okul Kütüphanesi

Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan proje kapsamında kişi, kurum ve kuruluşların da destekleriyle oluşturulan 7 bin kitaplık kütüphane, Seymen İlkokulu ve Ortaokulu´nda açıldı.

Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri, toplanan bağışlarla Seymen İlkokulu ve Ortaokulu´nda 7 bin kitaplı kütüphane kurdu. Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinin boyadığı Seymen İlkokulu ve Ortaokulu Okul Kütüphanesi’nin açılışına Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gürzsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü, Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Demirci ve Kemaleddin Avcı, Seymen Mahalle Muhtarı Aydın Dinler, Seymen Ortaokulu ve İlkokulu Müdürü Şeref Bilgiç, Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şube Başkanı Canan Naciye Yurtseven, hayırseverler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Seymen Ortaokulu ve İlkokulu Müdürü Şeref Bilgiç yaparken, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü ve Av. Ayhan Civan birer konuşma gerçekleştirirken hazırlanan proje için teşekkür ettiler.

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ise konuşmasında okumanın önemine değinirken, "Bir ülkenin kalkınabilmesi için en önemli ihtiyaç bilgi ve eğitimdir. Eğitime yapılan yatırımlar asla karşılıksız kalmaz ve boş bir yatırım değildir. Eğitime yapılan yatırım çocuklarımızın geleceğine yapılan yatırımdır. Bugün burada açılışını yaptığımız kütüphane sadece çocuklara değil, Seymen Mahallemizde bulunan tüm vatandaşlarımıza hizmet edecektir. Bu projenin bundan sonra da devam ettirilmesi gerektiği düşüncesindeyim ve destekçisiyiz. İhtiyacı olan okullarının tespit edilerek bu projenin daha da yaygınlaştırılması için hep birlikte hareket edeceğiz" dedi.

Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç yapılan çalışmanın önemine değinirken, "Çorlu Kent Konseyi Gençlik Meclisi gerçekten güzel bir çalışma gerçekleştirmiş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kütüphanenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından okul kütüphanesinin açılışı gerçekleştirilirken katılımcılar kütüphanede incelemelerde bulundular.

Haberle ilgili diğer Fotoğraflar