Deprem ve Şehir Afetleri Konulu Panel Düzenlendi

Deprem ve Şehir Afetleri Konulu Panel Düzenlendi

Çorlu Kent Konseyi, Çorlu Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, tarafından “Deprem ve Şehir Afetleri” konulu panel düzenlendi.

Çorlu Kent Konseyimizi temsilen Kent Konseyi Başkanımız İlhan KURT, Kadın Meclisi Başkanımız Şefika KOCA, Gençlik Meclisi Başkanımız Onurcan KAYNAK, Yürütme Kurulu Üyelerimiz ibrahim Feda ARAL, Maksut KÜÇÜKDİŞLİ, Genel Sekreterimiz Aygün Recep ÖMÜRVEREN panele katılımda bulundu.

Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Profesör Doktor Şükrü Ersoy, Tekirdağ Büyükşehir Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener ve Çorlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli İnşaat Mühendisi Evren Özmen Uludağ panele konuşmacı olarak katıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Profesör Doktor Şükrü Ersoy yaptığı konuşmada, her şeyi devletten beklemeyip kişisel sorumluluklarımızın farkında olmamız gerektiğini belirtti. Ersoy, çağımızın hastalığı obeziteye şehirlerin de yakalandığının altını çizerek “Yeni bir küresel yok oluş yaşanır mı? 6. yok oluşa doğru mu gidiyoruz, buna insanoğlu mu sebep oluyor?” sorularının yanıtını paneli dinlemeye gelen vatandaşlarla paylaştı.

Tekirdağ Büyükşehir Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Sevim Avcı Yener ise yaptığı sunumda şehirlerin afetlere dirençli bir anlayışla planlanması gerektiğini belirterek Büyükşehir Belediyesi’nin bu konu ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Daha sonra söz alan Çorlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli İnşaat Mühendisi Evren Özmen Uludağ ise Çorlu Belediyesi’nin konuyla ilgili gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsetti.

Çorlu Kent Konseyi Başkanı İlhan Kurt da konuşmasında üst makamlara seslenerek çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.

Gün içinde Çorlu Belediyesi önüne getirilen deprem simülasyonu tırı ile halkımıza ve çocuklarımıza deprem simülasyonu yapıldı.

Haberle ilgili diğer Fotoğraflar